Jak powinno wyglądać prawidłowe układanie płytek?

Dobór płytek pod Twoje gusta

Płytki są dziś w użyciu w każdej dziedzinie w naszych domach i biurach. Płytki wymieniasz podczas użytkowania mieszkania nie tylko w łazienkach, kuchniach i pralniach, są one stosowane w sypialni, na tarasie, na balkonie, w basenie, ogrodzie, zarówno w zastosowaniach domowych i komercyjnych, w rzeczywistości nie ma przeciwwskazań do stosowania płytek w każdej sytuacji.
Płytki ceramiczne są opłacalne dla pokrywania podłóg oraz ścian. Mogą one kosztować nieco więcej niż niektórych alternatywne produktów, ale jest to coś dla ciebie, gdy inni zauważą, że mieszkania z płytkami wygląda jak nowe. Staranny dobór upiększy Twój dom, będzie to wartość dodana do domu, teraz i w przyszłości. Sprawdźcie co poleca Wam firma oferująca układanie płytek Kraków.

Podstawowe cechy wytrzymałych płytek

Zawsze upewnij się, że wybrane płytki są odpowiednie dla obszaru, w którym chcesz je położyć. Należy zwrócić uwagę na to, jak płytki będą wyglądać na powierzchni; wszystkie płytki mają ocenę ścieralności, zapytaj o to sprzedawcę przed dokonaniem wyboru. Sprawdź, czy Twoje płytki nadają się do wilgotnych obszarów lub terenów znajdujących się na zewnątrz, obszary te wymagają płytek antypoślizgowych do zmniejszenia prawdopodobieństwa, że ktoś się poślizgnie.

Płytki - jak należy je układać

Wszystkie płytki objęte są 10-letnią gwarancją, Jeśli są prawidłowo zrobione będziesz potrzebował tylko rekomendowanego kleju do płytek. Pamiętaj, że kleje muszą spełniać standardy budowlane. Zawsze kupuj produkty najwyższej jakości, które dostępne są w Twoim przedziale cenowym. Pamiętaj, że płytki są długoterminową inwestycją, nie ma sensu oszczędzać, pamiętaj – kto jest chytry dwa razi traci, kupując tanie płytki ryzykujesz, że wkrótce będziesz musiał kupować nowe gdy tamte się odkleją i rozbiją.
Jeśli planujesz samodzielne położenie płytek jedną z pierwszych rzeczy, którą trzeba zrobić, to zacząć je kłaść od środka pokoju. Zmierz oba kierunki pokoju i podziel go na pół. To teraz daje punkt środkowy, z którego można ocenić, jak blisko płytka zakończy się przy ścianie. Próbuj uniknąć cienkiego i wąskiego kroju (poniżej 15 mm).

Odpowiedni rozmiar płytek dla kuchni i dla salonu

Teraz już zaznaczysz remontować swój pokój, weź płytkę i przytwierdź ją na swojej krawędzi do krawędzi płytki na linii środkowej. Wystarczy przysunąć go do ściany, aż dojdziesz tak blisko, jak można bez dotykania ścian. To sprawi, że bez problem dopasujesz płytki w miejscach, gdzie cała płytki nie mieści się. Będziesz do tego potrzebował wygodnej przecinarki do płytek. W przypadku małych płytek należy czasami używać innego sposobu łamania ich aby nie doprowadzić do całkowitego ich pęknięcia. Duże płytki łamią się równo i łatwo, ze względu na swoje pokaźne rozmiary, natomiast małe, np. do łazienki czy kuchni mogą być kruchsze niż myślisz. Dobierając płytki pamiętaj o tym, że nie musisz pokrywać całej powierzchni jednym wzorem. Jeśli opłytkowujesz cztery ściany, warto wybrać dwa wzory przeciwstawne kolorystycznie lub zbliżone pod względem palety (nie odcienia), np. jasny i ciemny pomarańczowy, po czym przyklej je po przeciwległych ścianach. Początkowo może Ci się to wydać słabym pomysłem, ale mieszanie barw to znakomity sposób na poprawę estetyki wnętrz.