Czy Twoja kuchnia wymaga remontu? Zainspiruj się naszymi pomysłami

Remont to czas gruntownych zmian, jakie wprowadzamy do swojego mieszkania. Niezależnie od wykonywanych prac, warto zastanowić się nad dodaniem nowoczesnych elementów dekoracyjnych do naszej kuchni.

W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu – jest to pomieszczenie najbardziej funkcjonalne. Przy urządzaniu lub remontowaniu mieszkania, dużą uwagę poświęcamy właśnie kuchni. Zakup nowych mebli, dobór posadzki oraz koloru ścian, to podstawowe czynności. Remont przeprowadzamy  różnych powodów, jednak po zakończeniu prac warto pomyśleć nad ożywieniem pomieszczenia. Wiele osób wprowadza duże zmiany w wyglądzie i wybiera nowoczesne dodatki.

kuchnia Jak odnowić kuchnię po remoncie?

Remont pozwala nam na dokonanie zmian w kuchni w dowolny sposób. Jednym ze sposobów na zmianę wyglądu wnętrza, jest pokrycie ścian delikatniejszym kolorem, zakup jasnych mebli czy nowoczesnych sprzętów. Niezależnie od stylu jaki panuje w naszej kuchni, możemy wykorzystać uniwersalne dodatki takie jak ozdoby z kamienia, wazony, świeczniki czy oryginalne lampy.

Dziś, większość z nas urządza kuchnię w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Prostota wnętrza wprowadza spokojny klimat do mieszkania. Jednak warto zainwestować w elementy, które nieco przełamią prosty styl. Poza wymienionymi dekoracjami, można wybrać popularne od lat rozwiązanie – fototapety, panele szklane czy obrazy na płótnie.

Główną cechą obrazów i paneli szklanych jest ich uniwersalność. Oznacza to, że rozmiary dekoracji możemy dopasować do naszych potrzeb. Szklana powierzchnia pokryta wybranym przez nas motywem lub grafiką może znaleźć się nad blatami lub pokrywać całą szerokość ściany.

Panele szklane do kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, które często zawierają sprzęty połyskowe. Lodówka, zmywarka lub blaty odbijają światło, optycznie powiększając wnętrze i nadając mu głębi. Panele szklane będą idealnie pasować do kuchni na połysk. Warto jednak zauważyć, że wybór paneli szklanych nie jest ograniczony. W przypadku kuchni urządzonej w minimalistycznym, rustykalnym stylu, panele szklane mogą być elementem przełamującym.

Najczęściej wybieramy to rozwiązanie do kuchni nowoczesnej. Uniwersalność paneli pozwoli nam na dopasowanie rozmiarów do miejsca, na którym chcemy je zawiesić. Decydując się na konkretne wymiary paneli, trzeba pomyśleć o odpowiednim wzorze lub motywie, który będzie zwracał uwagę.

kuchniaJaki wzór lub motyw wybrać?

Szeroki wybór motywów, jaki może zostać naniesiony na szklane panele, pozwoli nam na personalizację pomieszczenia. W kuchni powinna panować spokojna atmosfera, pozwalająca odpocząć po ciężkim dniu.

Nowoczesne technologie nanoszą kolory bardzo dokładnie, zapewniając im trwałość. Możemy więc liczyć na wytrzymałość paneli. Kolor nie blaknie pod wpływem słońca, a same panele można łatwo wyczyścić. Wysoka jakość paneli szklanych daje gwarancję na ożywienie i odnowienie kuchni.

Dostępne są wzory roślinne, zwierzęce lub przedstawiające naturę. Oprócz tego, możemy wybrać panele na którym znajdzie się nasz ulubiony obraz, kolaż, motyw kropli wody lub grafika komputerowa. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie naszej inwencji twórczej. Na panelach szklanych może znaleźć się nasz obraz, wykonany przez nas projekt graficzny lub wybrana grafika z Internetu. Dobór jest dowolny, dlatego najczęściej nie musimy ograniczać się do oferty producenta.

Żywe kolory wyróżnią pomieszczenie, nadając mu charakter. Dobierając grafikę, powinniśmy dopasować jej barwy do kolorystyki kuchni. Do białych mebli i jasnej podłogi będzie pasować motyw o każdym kolorze. W przypadku mebli niebieskich, żółtych lub zielonych, lepiej będzie postawić na naturalne, stonowane kolory.