Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Architekt wnętrz to coraz bardziej popularny zawód jaki odnosi sukces nie tylko bazując na odpowiedniej wiedzy ale pewnym właściwościom jakich nie można się nauczyć. Przeprowadzając remont czy zastanawiając się nad zmianą wystroju często planujemy samodzielnie jak ma wyglądać nasze nowe wnętrze domu czy mieszkania. Jeśli mamy dobry gust to z naszych przemyśleń może wyniknąć coś naprawdę godnego uwagi. Niestety wiele osób nie ma do tego odpowiednich kwalifikacji i udaje się im stworzyć coś co tylko pozornie jest designerskie i wystylizowane. łączenie poszczególnych elementów wchodzących w skład wnętrza jest bardzo trudne i tylko z pozoru przypomina zabawę. Dlatego architekt wnętrz to osoba, która musi odznaczać się wyjątkowymi cechami. Czy warto jest jednak inwestować niemałe przecież pieniądze aby ktoś poradził nam jaki mebel wstawić i na jaki kolor pomalować ściany?

Architekt wnętrz receptą na kiepski gust

Pod względem wyczucia dobrego smaku architekt powinien znacząco się wyróżniać. Umiejętność wizualizacji i orientacji przestrzennej to kolejne cechy wyróżniające tą profesję. Czy jednak to wystarczy aby za zaprojektowanie zwykłego małometrażowego mieszkania brać ponad 500 zł – bo tyle wynosi jedno z najmniejszych honorariów w tej branży. To trudne pytanie bo zależy od osobistych preferencji i oczekiwań. Jeśli czujemy się na siłach możemy samodzielnie próbować zaaranżować mieszkanie i w dużej liczbie przypadków okaże się to bardzo dobrym posunięciem. Potwierdza to poniższy obrazek bowiem jest to mieszkanie urządzone przez amatora (!):

architektura_wnetrz

Ostateczna decyzja należy do klienta jednak architekt wnętrz to dobry pomysł dla ludzi nie znających się za bardzo na wystroju a chcących mieszkać nowocześnie i funkcjonalnie.