Dekor 3D – oryginalny sposób na poprawę designu wnętrz

Efekt trójwymiarowości coraz śmielej wkracza do naszego życia na różnych polach. Najpierw mieliśmy kinowe premiery w trójwymiarze, następnie mogliśmy podziwiać owe efekty na domowym ekranie, a dziś możemy cieszyć się trzecim wymiarem dekoracji wnętrz. Nasze ściany nie są dziś już tylko pomalowane farbą w jednym kolorze, czy wyłożone w całości jednakową tapetą. Taki sposób wykańczania pomieszczeń coraz bardziej odchodzi w zapomnienie. Na popularności zyskują za to trójwymiarowe dekoracje, które tworzą nową formę przestrzeni, w jakiej obracamy się w domowym zaciszu. Mnogość wzorów i faktur, jakie oferuje dzisiejszy rynek, pozwala na dopasowanie idealnej dekoracji do praktycznie każdego wnętrza.

Dekor 3D – dekoracja uniwersalna

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj stylu w urządzanym wnętrzu ostatecznie się zdecydujemy, trójwymiarowe dekoracje ścienne praktycznie zawsze będą dobrym rozwiązaniem. Doskonale spełnią swoją rolę zarówno w stylach bardziej minimalistycznych, w których rola pełnienia głównej dekoracji spada tak naprawdę na materiały wykorzystane do wykończenia wnętrz, oraz w stylach nieco bardziej bogatych w zdobnicze akcenty, jako interesujące dopełnienie całości wystroju. Czyli, reasumując, dekor ścienny doskonale radzi sobie jako główna gwiazda wystroju, jak i będąc zaledwie bohaterem drugoplanowym. Na dekor ścienny zdecydować się możemy w sypialni, kuchni, łazience, przedpokoju, tak więc – wszędzie. Nawet na tarasie sprawdzi się całkiem nieźle.
W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy rozliczne przykłady paneli dekoracyjnych 3D, od tych z delikatnych wzorem, aż po widoczne z daleka, przykuwające uwagę ornamenty. Wzory mogą przypominać fale wody, doskonale przez to sprawdzą się jako motyw relaksacyjny z uwagi na skojarzenia, jakie może wzbudzić. Oprócz tego, możemy spotkać się też ze wzorami tłoczonymi, wypukłymi, wklęsłymi i zapewne wieloma innymi. Na niektórych stronach znaleźć można nawet dekoracje trójwymiarowe, swoim wzorem poniekąd imitujące mech. Jest to jednak rozwiązanie bardzo odważne i nietypowe, decydując się na aranżację tego typu, należy zachować szczególną ostrożność w komponowaniu całości stylizacji tak, by przypadkiem w wymarzonej kuchni czy sypialni nie powstał chaos.

Ożywienie płaskiego wnętrza przez dekorację trójwymiarową

dekory 3d

Dekory 3D znajdziesz w ofercie kamiennych dekoracji sklepu Polystone.

Myśląc o trójwymiarowych dekoracjach, niekoniecznie trzeba kończyć na dekorowaniu ścian. Ciekawym rozwiązaniem jest też wprowadzenie we wnętrzu trójwymiarowych napisów, które można postawić zarówno luzem, jak i umieścić na ścianie. Do wyboru mamy napisy pojedyncze lub też całe frazy. Dekorować możemy półki z książkami, szafkę nocną, półeczki w łazience, wejścia do pomieszczeń lub wymyślić całe mnóstwo autorskich zastosowań dla tego typu dekoracji.
Ciekawą propozycję dla swoich klientów ma firma Polystone. Założona w 2018 roku firma prężnie rozwija swój asortyment, celem spełnienia oczekiwań nawet najbardziej wymagających projektantów wnętrz i nie tylko. Ponieważ każdy z nas jest swego rodzaju projektantem za każdym razem, gdy bierze się za dosyć trudne w obecnych czasach urządzenie swojego domowego zakątka. Często też niełatwo spełnić oczekiwania wszystkich klientów. Natomiast produkty Polystone są na tyle uniwersalne, że przypadną do gustu praktycznie każdemu i wpasują się dosłownie w każde pomieszczenie. Do wyboru są kamienne napisy 3D, tacki, kubeczki, figurki lub świeczniki. Ich prosta forma nie zakłóci harmonii gotowego już wnętrza, a mimo swojego minimalistycznego całokształtu mogą wręcz ożywić całość wystroju.
Nadal zastanawiasz się nad, tym, czy dekoracje trójwymiarowe są dobrym pomysłem właśnie dla Ciebie? Zapoznaj się z ofertami, jakie może zaproponować Ci współczesny rynek wnętrzarski. Popatrz na przykładowe projekty gotowych wnętrz, i zwróć uwagę na efekt, jaki daje zastosowanie trójwymiarowych dekoracji w pomieszczeniu, a z pewnością zauważysz, że dane wnętrze zyskało niepowtarzalnego charakteru, a widoczny efekt trudno byłoby uzyskać poprzez zastosowanie innych materiałów i rozwiązań. Dekor 3D to nie tylko ściany wykonane w oryginalny sposób, lecz także drobiazgi, które nadają pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.