Drukowanie plakatów na ściany w Twoim mieszkaniu

Atrakcyjne wnętrze domu to nie tylko kolory, ciekawe materiały wykończeniowe ale także dodatki. Do każdego domu zastosujemy inne, przede wszystkim bacząc na preferencje osobiste oraz upodobania. Coraz ciekawszym rozwiązaniem stają się dodatki, które nie tylko uwypuklają nasz charakter ale również wpływają na to, jak będą odbierać nasz dom przybyli goście.

Druk cyfrowy pomocy w tworzeniu plakatów

Kolorowe ściany to nie wszystko czym możemy przykuć czyjś wzrok. Jeśli podejmujemy się kolejnego już remontu, warto zastanowić się nad tym co mogłoby się znaleźć na ścianach aby przyozdobić pokoje, sypialnie, kuchnie czy inne miejsca, np. korytarz. Warto zastanowić się nad wydrukowanie plakatu, którego wzory przygotujemy samodzielnie lub znajdziemy je w Internecie. Ważne jest aby ich barwy były bardzo wyraźne oraz aby rozdzielczość materiału do wydruku była jak największa, to pozwoli na widoczność interesujących szczegółów jeśli zdecydujemy się na wydruk w dużym formacie. Kiedy już przygotujemy projekt naszego plakatu, powinniśmy skontaktować się z profesjonalną drukarnią, gdzie zapoznamy się z ofertą. Metodą, którą wydrukujemy nasz baner reklamowy będzie z pewnością druk cyfrowy lub druk wielkoformatowy, który z łatwością przeniesienie na wybrany materiał nasz projekt. Do drukarni musimy dostarczy plik w rozdzielczości 300 dpi w jednym z popularnym rozszerzeń plików graficznych. Możemy zapisać projekt do pdfu, możemy podać go w pngu lub tiffie. Jeśli samodzielnie przygotujemy naszą koncepcję warto pokusić się o dostarczenie pliku do dalszej przeróbki w wybranym programie graficznym.  Drukarnia cyfrowa oferuje taką możliwość.

Materiały drukarskie

Drukarnia cyfrowa jest najlepszym pomysłem jeśli do wydrukowania mamy niewielką ilość materiałów, a mamy na to niewiele czasu. Jeśli potrzebujemy większą ilość sztuk naszego projektu warto zapoznać się z drukiem offsetowym. Ten temat zostawimy jednakże na inną okazję. Skupmy się na druku cyfrowym. Wiemy już w jakiej formie należy go dostarczyć, wiemy już kiedy jest opłacalny, wiemy również co możemy wydrukować…mniej więcej. Na pewno możemy wydrukować plakat – potem go tylko oprawimy w antyramę…i nasze ściany będą o wiele ciekawsze. W tym miejscu możemy wypisać kilka akcydensów, które również wydrukujemy w drukarni – np. broszury, papiery firmowe, wizytówki, katalogi, cenniki i tak dalej.

Plakaty z drukarni cyfrowej

Jak rozlicza się drukarnia?

Warto również wspomnieć o modelu rozliczeniowym – nie będzie tajemnicą, że bardziej opłacalne jest drukowanie w większej ilości. Zaletą druku cyfrowego jest jednak brak konieczności ustawień maszyny drukującej, dlatego też pragnąć wydrukować wiele różnorodnych projektów, nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu. Drukarnie najczęściej rozliczają swoich klientów biorąc pod uwagę takie czynniki jak format naszego projektu, ilość sztuk, materiał na którym pojawi się grafika, formy tzw. uszlachetnienia np. świecąca folia czy złota poświata. Dodatkowo doliczyć do tego można takie rzeczy jak oprawa introligatorska, jednakże to wybierane jest głównie w wypadku druku offsetowego.