Ile kosztuje profesjonalne sprzątanie po zalaniu?

Zalane mieszkanie, piwnica, garaż czy pomieszczenia biurowe skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Unosząca się w powietrzu wilgoć, a także uporczywy zapach stęchlizny nie pozwalają na przebywanie w zalanym pomieszczeniu. Dodatkowo, długo utrzymująca się wilgotność może doprowadzić do powstania na ścianie czy suficie pleśni, której usunięcie nie jest już takie proste. W jaki sposób skutecznie posprzątać po zalaniu?

Sprzątanie po zalaniu – dlaczego jest tak ważne?

Samodzielne sprzątanie po zalaniu pomieszczeń jest niezwykle trudnym, pracochłonnym i nierzadko mało skutecznym sposobem na pozbycie się nadmiaru wody z mieszkania. Wiele osób również zapomina, że sprzątanie po zalaniu może być również niebezpieczne dla zdrowia – zwłaszcza jeśli nie znamy przyczyny przedostania się wody do naszego mieszkania, garażu czy biura. Dlatego też konieczne może się okazać skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy doprowadzą konkretne pomieszczenia do pierwotnego stanu.

W przypadku zalanych pomieszczeń należy pamiętać, że samodzielne usunięcie nadmiaru wody z podłogi może okazać się niewystarczające. Zazwyczaj woda lub inne substancje, które zalały nasze mieszkanie, są trudna do wyczyszczenia, gdyż nadmiar może pozostać głęboko pod podłogą, w ścianach czy na suficie.

Mało kto dysponuje sprzętem o odpowiedniej mocy, dzięki czemu możliwe będzie dokładne osuszenie pomieszczenia i przygotowanie go do ponownego zamieszkania. Zaniedbanie podczas osuszania wnętrza może w krótkim czasie doprowadzić do powstania na powierzchniach grzyba i przyspieszyć rozwój szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów.

Sprzątanie po zalaniu pomieszczeń

Profesjonalne sprzątanie po zalaniu – warto?

W przypadku zalania szczególnie zalecane jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, specjalizującej się w usuwaniu powstałych szkód. Firma zajmująca się sprzątaniem po zalaniu nie tylko wyniesie z pomieszczenia wszystkie zniszczone sprzęty i meble, ale również za pomocą profesjonalnego sprzętu osuszy każdą powierzchnię, poprzez wyciągnięcie z niej wilgoci. Dzięki temu ryzyko pojawienia się pleśni i grzybów jest znacznie mniejsze.

Z racji tego, że zalane mieszkanie czy garaże to ogromne straty materialne, konieczne jest jak najszybsze przeprowadzenie całego procesu osuszania. Im szybciej zdecydujemy się na zatrudnienie specjalistycznej firmy, tym więcej przedmiotów, mebli czy sprzętu będzie można uratować. Natychmiastowa reakcja opóźni również proces powstania szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów, których skuteczne usunięcie ze ścian czy sufitów jest o wiele bardziej skomplikowane.

Jak wygląda usługa profesjonalnego sprzątania po zalaniu?

To jak będzie wyglądała usługa sprzątania po zalaniu będzie uzależniona przede wszystkim od skali zniszczeń, a także ilości pomieszczeń, w których konieczna będzie profesjonalna pomoc. Nie bez znaczenia ma także rodzaj zalania – niekiedy do uszkodzeń mogą doprowadzić różnego rodzaju awarie instalacji wodnej, ulewne deszcze, powódź czy nawet wybicie kanalizacji. O ile pierwsze przypadki są łatwe w usunięciu, o tyle pojawienie się bezpośredniego zagrożenia biologicznego sprawia, że oczyszczenie przestrzeni po zalaniu będzie wyglądało zupełnie inaczej.

Profesjonalne sprzątanie po zalaniu polega przede wszystkim na:

  • usunięciu wszystkich uszkodzonych, zawilgoconych lub kompletnie zniszczonych sprzętów, mebli oraz ubrań,
  • w dalszej kolejności na usunięciu całej wilgoci (wody, ścieków lub innych substancji) z pomieszczenia,
  • osuszeniu podłóg, ścian i sufitów za pomocą specjalistycznego sprzętu, a następnie odratowaniu pozostałych mebli i sprzętów, które nie uległy całkowitemu zniszczeniu,
  • przeprowadzeniu dezynfekcji i odkażenia pomieszczeń, co ma na celu oczyszczenie przestrzeni z niebezpiecznych związków chemicznych i pozostałości biologicznych,
  • przeprowadzeniu ozonowania, aby dogłębnie odkazić powierzchnie i zapobiec powstawaniu grzybów oraz pleśni.

Sprzątanie po zalaniu pomieszczeń

Koszt sprzątania po zalaniu pomieszczeń

Koszt sprzątania po zalaniu, podobnie jak rodzaj przeprowadzanych usług, będzie uzależniony od wielkości zniszczeń, a także ilości pracy jaka będzie czekała na specjalistów w naszym mieszkaniu, garażu czy piwnicy. W zależności od skali problemu, cena sprzątania będzie dostosowana indywidualnie do potrzeb pomieszczenia, a także do oczekiwań klienta. Warto jednak pamiętać, że im szybciej zareagujemy po zalaniu, tym mniejsze koszty i straty materialne nas czekają.

Profesjonalne sprzątanie po zalaniu pozwoli na skuteczne pozbycie się nadmiaru wilgoci, a także pozwoli przywrócić pomieszczenie do dawnego stanu. Z takiej usługi warto skorzystać nie tylko w momencie poważnych awarii, ale również po zwyczajnym zalaniu, aby problem został zlikwidowany raz na zawsze.

Firma Vector świadczy profesjonalne usługi z zakresu osuszania i sprzątania po powodziach czy zalaniu. W razie jakichkolwiek pytań, poniżej znajdą Państwo dane kontaktowe.

Kontakt
Tel: +48 725 392 578
Mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
https://vector-uslugi.pl/
Usługi realizowane są na terenie całej Polski!