Innowacyjne koncepcje projektowe architekta – które z nich mają szansę wejść w życie?

Projektowanie to czasochłonny proces, który dla architekta jest czynnością wymagająca zrozumienia oraz przygotowania wielu rzeczy. Każdy proces projektowy wymaga bowiem pełnego uzgodnienia koncepcji ze zleceniodawcą, zaangażowania ze strony architekta, oraz korzystania z własnej wyobraźni.

Czy Polska architektura to sztuka godna polecenia za granicą?

Nie wszystkie projekty są ambitne i wymagają od projektanta dużej ilości czasu, aczkolwiek niektóre z nich są trudne i wymagają obliczenia oraz przemyślenia mnóstwa spraw. Innowacyjność w architekturze to słowo klucz – każdego roku na całym świecie powstają budynki, które swoimi parametrami przerastają swoich poprzedników z roku poprzedniego. Liczy się wysokość, kubatura, styl, klasa oraz funkcjonalność.

1392444_76236750

Każdy architekt wie, że zaprojektowanie czegoś co jest w pełni innowacyjne to długi proces, które nie zawsze może być pozytywnie przyjęty – warto wiedzieć, że mnóstwo konceptów kończy swoją przygodę na dysku komputera. Niektóre z projektów mogą być zbyt innowacyjne – firmy budowlana mogą nie posiadać technologii, które pozwolą im postawić konkretny obiekt. Projekty mogą być również zupełnie futurystyczne – już na etapie projektu architekt może sobie zdać sprawę, że budowa na pewno nie dojdzie do skutku – takie pomysły warto odłożyć jednak na przyszłe lata. Z biegiem czasu budowa może stać się możliwa, a pomysłodawca i inicjator może zostać światowej klasy ekspertem.

Gdzie szukać kreatywnego architekta o bardzo głębokiej wyobraźni ?

Firmą, która przykłada się do wchodzenia w innowacyjność oraz stawianie na wysoką jakość jest Design Atelier z Gdańska. W tej pracowni architektonicznej żaden pomysł nie jest uznawany za niemożliwy.