Jak dbać o drewniane drzwi i okna?

Drewniane okna i drzwi cieszą się obecnie znowu rosnącą popularnością. Nowoczesne modele w niczym nie przypominają tych produktów, które kilkanaście lat temu były stosowane w domach naszych babć i nie zapewniały szczelności. Nowoczesne okna drewniane gwarantują wysoką jakość oraz przepięknie prezentują się wizualnie. Podobnie wygląda sytuacja z drzwiami z drewna. Jak dbać o takie produkty, aby były użyteczne i funkcjonalne przez długie lata? Na czym polega ich fenomen i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jakość na długie lata połączona z unikalnym designem

Okna do domu lub mieszkania i odpowiednie drzwi do wnętrz oraz wejściowe to niezwykle istotny wybór, o którym nie można zapominać podczas remontu. Tego typu produkty nie tylko zapewniają poczucie bezpieczeństwa oraz znacznie wpływają na komfort termiczny w pomieszczeniach, ale dodatkowo odgrywają bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o wystrój każdego lokum. Okna i drzwi powinny być dopasowane do stylu, w jakim urządzone zostały wnętrza. Szeroki wybór tego typu produktów sprawia, że bez problemu można dopasować idealny model do pomieszczeń w stylu kolonialnym lub klasycznym, a także nowoczesnym i minimalistycznym lub glamour. Wzorów i kolorów drzwi i okien drewnianych jest całe mnóstwo, dzięki czemu każdy na pewno może znaleźć wśród nich swój ideał, dopasowany do jego stylu i preferencji.

Choć wiele osób twierdzi inaczej, obecnie stolarka okienna z drewna charakteryzuje się bardzo wysoką jakością. Nowoczesne okna drewniane są szczelne i bardzo solidne. Nie straszny im upływający czas oraz działanie czynników pogodowych, takich jak na przykład zmienne temperatury, opady atmosferyczne czy wysokie natężenie promieni słonecznych. Podobnie wygląda sprawa z drewnianymi drzwiami wejściowymi oraz modelami wewnętrznymi. Są one odpowiednio zaimpregnowane oraz poddane odpowiedniej obróbce, dzięki czemu gwarantują trwałość przez naprawdę długi czas. Drewniane okna i drzwi to gwarancja niepowtarzalnego stylu i ciekawego designu. Są o wiele bardziej designerskie niż okna z PCV. Tego typu elementy w każdym wnętrzu dodadzą nutkę elegancji, dzięki czemu całość będzie prezentowała się naprawdę stylowo.

 

drewniane okna i drzwi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpowiednia pielęgnacja kluczem do długowieczności drewna

Nowoczesne okna drewniane są bardzo proste w naprawie, w przypadku jakichkolwiek usterek. Jest to zadanie o wiele prostsze niż w przypadku okien plastikowych. Ponadto dzięki profesjonalnej pielęgnacji raz na jakiś czas, drewniane okna i drzwi będą prezentować się naprawdę okazale przez długi, długi czas. Plastikowe ramy okienne bardzo często żółkną lub blakną pod wpływem promieni słonecznych. Gdy dojdzie do takich zmian na ich powierzchni, trudno się wspomnianych przebarwień pozbyć. W przypadku drewnianych okien i drzwi wystarczy delikatne zeszlifowanie powierzchni oraz pokrycie jej wysokiej jakości bejcą lub lakierem w wybranym kolorze. Po takim zabiegu ramy będą wyglądały jak nowe i zyskają odpowiednie zabezpieczenie na długie lata.

Każdy produkt od sprawdzonego producenta drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej wykonany jest bardzo starannie i dodatkowo jest odpowiednio zabezpieczony przed zniszczeniem i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Należy jednak pamiętać, że o drewno powinno się dbać. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji okien i drzwi drewnianych będą nam służyć długi czas. Dodatkowo zapewnią szczelność, bezpieczeństwo i ciekawy design całego mieszkania lub domu. Jest to opcja idealna dla osób wymagających, które poszukują produktów wysokiej jakości, i którym zależy na połączeniu klasycznej elegancji z nowoczesnymi technologiami.