Jak wybrać odpowiednie meble biurowe

Aranżacja biura jest z pewnością niezwykle ważna dla komfortu i atmosfery podczas pracy, dlatego warto jej poświęcić należną ilość czasu. W tym artykule piszemy o kwestiach, o których warto pamiętać podczas wyboru mebli do biur. Jak wybierać te meble? Czym się kierować? Jakie istnieją możliwości? Jeśli masz w perspektywie urządzanie biura, podpowiemy Ci kilka ciekawostek, które pomogą odnaleźć się w świecie mebli.

Co jest niezbędne w biurze?

Meblując biuro, warto zastanowić się na początek nad tym, jakie dokładnie elementy mają się w nim znaleźć, ponieważ dzięki temu łatwiej Ci będzie szukać sklepów z danymi meblami. Na pewno przydadzą się biurka, czyli podstawowe elementy każdego biura. Jeśli chodzi o ich wielkość, weź pod uwagę to, czy będą przy nich stały komputery, czy nie. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, warto wybrać takie, które będą wystarczająco szerokie, aby pomieścić zarówno monitor, jak i inne dokumenty i akcesoria, no i oczywiście, aby było na nich miejsce do pisania. Biurko z komputerem powinno mieć również wysuwaną szufladkę na klawiaturę i myszkę.

meble biurowe sklep internetowy

Niezbędne meble biurowe to również krzesła biurowe. Najwygodniejsze są zazwyczaj modele na kółkach, ponieważ pozwalają z łatwością przemieszczać się pomiędzy biurkiem i maszyną do kserowania czy stanowiskami współpracowników w czasie konsultowania wspólnych spraw. Można je również dopasowywać pod względem wysokości i oparcia, co jest ważne dla zdrowia pracowników. Takie krzesła znajdziesz zarówno w ogólnych sklepach meblowych, jak i w salonach zajmujących się sprzedażą wyłącznie profesjonalnych krzeseł biurowych.

Podstawowe umeblowanie to także fotele biurowe – przydają się w pokojach, w których pracownicy spędzają przerwy, ale również w samych biurach i wówczas służą interesantom. Fotel biurowy powinien być dobrze dopasowany do biurka pod względem wysokości i mieć takie oparcie, które będzie wygodne. Oprócz tych elementów warto pomyśleć również o szafie na płaszcze, półkach na dokumenty i dodatkowych szafkach z szufladami.

Jak wybierać meble do biura?

Z pewnością jednym z najważniejszych aspektów podczas wyboru mebli do biura jest wygoda pracowników. Spędzają oni w tym miejscu znaczną część swojego czasu, dlatego nie ma mowy o kompromisach, jeśli chodzi o ich zdrowie i wygodę. Biurka i krzesła powinny być dobrze dopasowane, tak aby podczas siedzenia sylwetka nie była zmuszona do garbienia się, a ramiona nie musiały się nadwerężać, sięgając po myszkę. Zmęczenie organizmu wpływa na efektywność i jakość pracy oraz na ogólne samopoczucie, dlatego warto wybierać dobrze zaprojektowane biurka i krzesła.

meble biurowe sklep online

Duże znaczenie ma również kolorystyka biura – trzeba zadbać o takie barwy, które będą przyjazne i które nie będą rozpraszały. Połączenie zbyt wyrazistych kolorów nie jest dobrym wyborem, chyba że specyfika danej działalności pozwala na zastosowanie bardzo kreatywnych i nietypowych wzorów. Tu warto podkreślić, że wiele zależy właśnie od specyfiki danej firmy – inaczej będzie wyglądała kancelaria prawnicza, a inaczej biuro firmy sprzedającej sprzęt sportowy. Zawsze sprawdzą się natomiast klasyczne barwy, które dobrze wpływają na skupienie, a do nich warto dobierać rośliny wnoszące do pomieszczeń pozytywną energię i odrobinę natury.