Jak zamontować plisy okienne?

Rolety plisowane to nowoczesna forma osłony dla okna. Stanowią doskonałe rozwiązanie do każdego rodzaju pomieszczenia. Plisy w efektowny sposób udekorują okno, a w razie potrzeby zapewnią ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dowiedz się, dlaczego warto zamontować plisy okienne oraz jak to zrobić.

Dlaczego warto wybrać plisy?

Roleta plisowana może ozdobić każde okno, nawet dachowe, bez względu na kształt i rozmiar okna. Ponadto plisa zapewnia odpowiednie dopasowanie ilości światła w pomieszczeniu, np. umożliwia zaciemnienie pomieszczenia w razie potrzeby. Ponadto plisy okienne oprócz funkcji estetycznej i praktycznej dają poczucie bezpieczeństwa oraz zwiększają prywatność w domu.
Plisy mają charakterystyczny harmonijkowy kształt. Dostępna ilość kolorów oraz rodzajów tkanin umożliwia eksperymentowanie oraz dobranie optymalnego rozwiązania do każdego pomieszczenia. Plisy okienne dopasują się do indywidualnych upodobań, oczekiwań oraz różnych gustów.
Plisy okienne można rozkładać i składać zgodnie z potrzebą w danym momencie. Harmonijkowy kształt sprawia, że istnieje możliwość zasłonięcia dowolnej części okna, jednocześnie posiadając dostęp do oświetlenia słonecznego.

plisyDla kogo plisy okienne to idealny wybór?

Jeśli chcesz zasłonić widok do części mieszkania przed sąsiadami lub innymi przechodniami, ale zależy, Ci aby posiadać ładne rolety w oknach – wybierz plisy. Zyskasz efektywne rozwiązanie, które uatrakcyjni wnętrze oraz nie będzie ograniczać oświetlenia w pomieszczeniu. Rozłóż je maksymalnie, a uzyskasz zasłonięcie całego okna. Podnieś roletę do góry, a zobaczysz, jak niewiele miejsca zajmuje.

Montaż plis

Plisy okienne to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się jako roleta w salonie, pokoju dziecięcym, kuchni czy nawet w łazience. Szeroki wybór wzorów i kolorów umożliwia wybranie produktu idealnie dopasowanego do potrzeb oraz danego wnętrza.
Montaż plis jest niezwykle prosty, a użytkowanie przyjemne i wygodne. Plisy okienne uatrakcyjnią okno, ale nie będą utrudniały otwierania skrzydeł okiennych. Ponadto plisy są łatwe w utrzymaniu czystości, co wydłuża ich żywotność i zapewnia dobry wygląd przed bardzo długi czas. Dodatkowo zastosowane innowacje sprawiają, że plisy się nie prostują i stale zachowują swój unikalny i ciekawy kształt.

Dlaczego warto wybrać właśnie plisy?

Plisy okienne to elegancki, a zarazem tani sposób na zachowanie prywatności w domu. Ponadto plisy to produkty wysokiej jakości, które możesz ustawić w dowolnej części okna. Dzięki temu sam możesz wybrać miejsce, gdzie plisa ma się zaczynać i kończyć. Zaletą plis jest także fakt, że rolety dekoracyjne nie posiadają wiszących sznurków. Wpływa to pozytywnie na odczucia wizualne, a tym samym na ładniejszy wygląd okna. Jeśli posiadasz dzieci, to z pewnością docenisz ten aspekt podwójnie, ponieważ brak sznurków zwiększa bezpieczeństwo produktu.