Materiały budowlane – rabaty, promocje, targowanie się?

Budując nieustannie zerka się na otrzymywane faktury. Te czasami opiewać mogą na naprawdę wysokie kwoty. Dobrej jakości materiały budowlane, takie jak pustaki, cegły czy dachówki nie zawsze są tanie, ale w niektórych przypadkach można wywalczyć rabaty, na tyle atrakcyjne, że skutecznie przyciągają klientów na dłużej do konkretnej hurtowni budowlanej.

Na jaki materiały budowlane obniżka cena?

Budowa domu to inwestycja, która wiąże się z koniecznością zamówienia konkretnej ilości materiałów budowlanych. Trzeba zamówić betoniarkę do wylania fundamentów, wywrotki ze żwirem, piaskiem czy innymi surowcami sypkimi. Poza tym na terenie budowy pojawią się pustaki, bloczki betonowe, ścianki, materiały zbrojeniowe, dachówki oraz różnego rodzaju elementy do budowy dachu. Koszt postawienia domu w stanie surowym to w zależności od wyboru hurtowni budowlanej oraz otrzymanych rabatów (bez robocizny) na pewno wyniesie minimum 100 tysięcy złotych. Można jednak nieco zaoszczędzić zamawiając w hurtowni materiały budowlane Tychy, które mogą pochodzić z rozbiórki, np. duże bloczki betonowe. Ich koszt z pewnością będzie co najmniej 2 krotnie niższy niż w przypadku nowych, a wytrzymałość nie będzie odbiegać od standardowego towaru. Tego rodzaju materiały budowlane mogą się świetnie sprawdzić podczas stawiania fundamentów czy np. garażu.

materiały budowlane

Używane materiały budowlane to jednak rzadkość, aczkolwiek samo negocjowanie cen czy otrzymywanie rabatów w przypadku dużych zamówień to standard. Jeśli zamawia się wszystko – włącznie ze śrubkami oraz wspornikami można liczyć na stosowne upusty, zwłaszcza, że często zostaje się stałym klientem takiej hurtowni,  której otrzymało się rabat. Wprowadzenie się do domu to często bowiem nie koniec budowania, czasami mieszkańcy inwestują dodatkowo. np. w wybrukowanie ścieżek na ogrodzie, czy postawienie sporej wielkości altanki lub kominka.

Jakość na budowie

Dobre jakości materiały budowlany często znacznie różnią się w kosztach od słabszych, jednakże jeśli chcemy postawić dom na wiele dekad, który nie będzie wymagał napraw oraz doróbek technicznych, lepiej jest odstawić oszczędzanie gdzieś na bok i skupić się na tym, aby zamówić towar, który spełni swoje zadanie.