Na co zwrócić uwagę przy remoncie apteki?

Apteka, miejsce do którego przychodzą codziennie setki osób. Przemysł farmaceutyczny ma się bardzo dobrze, a pojedynczych placówek, w których możemy dokonać zakupu leków itp. jest bardzo dużo. Dlatego też, starają się one zadbać o klienta jak tylko mogą. Odpowiednie warunki jakie muszą spełnić apteki określają odpowiednio skonstruowane normy, o których należy pamiętać chcąc wykonać remont naszej apteki.

3 aspekty ważne przy remoncie apteki

1. Klimatyzacja

W większości z aptek obecnie zainstalowana jest klimatyzacja. Otóż jest to świetne rozwiązanie, bardzo przyszłościowe choć nieco kosztowne. Jednak dzięki odpowiedniemu klimatowi nie dość, że sprawiamy, że nasi klienci czują się komfortowo, to jeszcze mają poczucie, że leki, które są sprzedawane w danej aptece, przechowywane są w sterylnych warunkach wolnych od drobnoustrojów.

2. Meble apteczne

Meble to podstawowe sprawa do przemyślenia przy remoncie. Meble apteczne muszą posiadać atesty, które zagwarantować mogą nam jedynie wyspecjalizowane w tego typu produkcji firmy. Pamiętajmy również, że meble muszą spełniać swoją rolę w 100% i muszą być w pełni funkcjonalne. Gwarancję takich mebli daje firma MDPF, która produkuje meble apteczne od wielu lat.

3. Folie 3m na szybach?

Jeśli nie stać nas na klimatyzację, a nasza apteka jest w narażona na intensywne działanie promieni słonecznych, warto jest zastanowić się nas rozwiązaniem permanentnym takim jak folie 3m na szybach. Dzięki takim foliom, jesteśmy w stanie ograniczyć ilość promieni słonecznych oddziałujących na nasze szyby. Działanie takich folii jest bardzo proste. Dzięki temu z zewnątrz nie widać dokładnie co dzieje się w środku a z wewnątrz doskonale widać to, co dzieje się na zewnątrz. Również folie polaryzujące są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dostosowują one poziom ściemnienia do ilości wpadających promieni słonecznych, dzięki czemu promienie słoneczne już nam nie zagrożą.

Udany remont gwarantowany!

Z wykorzystaniem tych trzech wskazówek, Wasz remont na pewno się powiedzie i doskonale urządzicie swoją aptekę mając na uwagę jednocześnie bezpieczeństwo i wygodę Waszych klientów.