Najczęściej wybierane balustrady do schodów wewnętrznych w 2021

Balustrady montuje się przede wszystkim w celach bezpieczeństwa. Z tego właśnie względu są nieodłącznym elementem schodów.

Balustrady – dlaczego są nieodłącznym elementem każdych schodów?

Dzięki zamontowanym balustradom użytkownicy schodów mogą korzystać z nich w bezpieczny sposób, a ryzyko ewentualnego wypadku zostaje znacząco zminimalizowane. Rozwiązanie to montowane jest również na balkonach i tarasach, na których również istnieje duże zagrożenie, że osoby z nich korzystające mogą niefortunnie wypaść. Widać zatem, że balustrady są niezastąpionym elementem, który montuje się najczęściej na różnego rodzaju krawędziach konstrukcyjnych.

Balustrady pełnią niezwykle istotną funkcję ochronną, dlatego śmiało można nazwać je mianem niezastąpionych. Warto wspomnieć, że rozwiązanie to niesie ze sobą wiele walorów estetycznych, przez co stanowi doskonały element dekoracyjny każdego piętrowego mieszkania lub domu jednorodzinnego. Dzięki balustradom wnętrza nabierają swoistego, niepowtarzalnego charakteru i dzięki nim możliwe jest stworzenie niepowtarzalnej aranżacji, która zachwyci każdego.

Producenci oferują balustrady wykonane z najróżniejszych materiałów – stali, aluminium, szkła, żeliwa lub drewna. Oprócz tego, balustrady oferowane są w wielu różnych rodzajach, a możliwość zindywidualizowania projektu sprawia, że każdy klient z łatwością otrzyma to, czego pragnie. Ważne jednak, aby balustrady były dopasowane do wyglądu schodów, jak i całościowej aranżacji mieszkania – wówczas efekt będzie spójny i harmonijny, na czym bez wątpienia zależy każdej osobie.

Odpowiednio dobrane i profesjonalnie zaprojektowane balustrady doskonale dopełnią wnętrza, będąc swoistego rodzaju ikoną i punktem reprezentacyjnym mieszkania. Nasuwa się jednak pytanie – jakie rodzaje balustrad są dostępne na rynku i jaki materiał konstrukcyjny jest najlepszy?

Najczęściej wybierane balustrady do schodów wewnętrznych w 2021

Informacja ta zapewne nie będzie dużym zaskoczeniem – w 2021 roku królowało drewno w każdym możliwym wydaniu. Ten naturalny surowiec można śmiało określić mianem najlepszego materiału konstrukcyjnego, który znany był praktycznie od zawsze. Drewno jest materiałem, który doskonale współpracuje, dzięki czemu możliwa jest jego łatwa obróbka.

Fakt ten sprawia, że za pomocą tego materiału możliwe jest stworzenie efektownych i niepowtarzalnych projektów balustrad – na dodatek w niezmiernie prosty i zaskakująco szybki sposób. Mimo, że producentom bardzo dobrze znane są inne materiały konstrukcyjne, między innymi stal, aluminium, żeliwo, to drewno jest surowcem najchętniej używanym do tworzenia balustrad.

Balustrady drewniane mają naprawdę wiele zalet, przez co znacząco dominują nad balustradami wykonywanymi z innych materiałów. Balustrady drewniane są przede wszystkim mocne i wytrzymałe, a na dodatek swoim wyglądem skutecznie przyciągają uwagę. Wszystko dlatego, że balustrady wykonane z drewna wyglądają znakomicie i doskonale komponują się w każdych wnętrzach – zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych.

W 2021 roku bardzo popularne były balustrady wykonane z dębu, modrzewia, daglezji, jak i akacji – odmiany te charakteryzują się wytrzymałością i wspaniałym wyglądem. Warto jednak zaznaczyć, że balustrady wykonane z każdego rodzaju drewna doskonale dopełniają schody, tworząc z nimi niepowtarzalną kompozycję. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na balustradę wykonaną z drewna – rozwiązanie to jest uniwersalne, a swoim wyglądem zachwyca samo w sobie.

balustrada drewniana

Balustrady drewniane Wrocław – najlepszy producent

Boczar od wielu lat zajmuje się produkcją schodów, balustrad, jak i drzwi wykonanych wyłącznie z najlepszego drewna – praktycznie każdego możliwego gatunku. Firma oferuje swoim klientom profesjonalną pomoc i doradztwo z zakresu projektowania drewnianych balustrad we Wrocławiu.

Każde zlecenie jest realizowane ściśle według wizji i preferencji klienta, który zawsze stoi na pierwszym miejscu. Boczar to firma, która proponuje tylko najlepsze i niezawodne rozwiązania. Warto skorzystać z usług najlepszych, a we Wrocławiu Boczar jest firmą, która nie posiada konkurencji.