Okna – jaki rodzaj wybrać do domu jednorodzinnego?

Wiele osób, podczas budowy domu, zastanawia się jakie okna będą najlepszym wyborem. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji i klientom czasem ciężko jest podjąć odpowiednią decyzję. Oferta okien jest naprawdę szeroka – powszechnie znane są okna drewniane, aluminiowe i wykonane z tworzywa sztucznego PCV. Ta ostatnia opcja stała się ostatnimi czasy bardzo popularna i wiele osób decyduje się właśnie na wybór okien wykonanych z tego materiału. 

PCV jest tworzywem sztucznym, które najczęściej stosowane jest do produkcji okien. Produkty wytworzone z PCV zajmują pierwsze miejsce w rankingach sprzedaży, gdyż klientów niezwykle zachęca stosunek ich ceny do jakości. Okna wykonane z tworzywa sztucznego mają wiele walorów użytkowych i są produktami o bardzo dobrej izolacji termicznej. Klienci coraz częściej stawiają na ten wybór, który jest aktualnie uważany za najlepszy. Jakie jeszcze korzyści płyną z okien wytworzonych z materiału sztucznego? PCV bez wątpienia można opisywać w samych superlatywach i nic w tym dziwnego!

Okna PCV – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Okna wykonane z tworzywa sztucznego cechuje bez wątpienia dużo większa trwałość w porównaniu do tradycyjnych okien drewnianych. Produkty stworzone z PCV posiadają wysoką izolacyjność akustyczną. Dodatkowo okna wykonane z tego materiału są niezwykle funkcjonalne. Oferowane przez producentów produkty wyposażone są w funkcję mikrowentylacji, które zapewniają przepływ świeżego powietrza przez wnętrza mieszkania – warto podkreślić, że nie ma wówczas konieczności otwierania okien. Z funkcji tej można jednak zrezygnować, co jest niezwykle pomocne zimą, kiedy większości osób zależy na utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz budynku. 

okna pcv wrocław

Wysoka szczelność okien pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania, przez co rozwiązanie to jest niezwykle ekonomiczne. Okna PCV wyposażone są w systemy, które uszczelniają całość konstrukcji, a ponadto wydłużają żywotność mechanizmów okuciowych. W porównaniu do tradycyjnych, drewnianych okien, materiał PCV pozwolił na poprawę właściwości cieplnych profili, które umożliwiają uzyskanie bardzo wysokiego współczynnika izolacyjności termicznej. Produkty wykonane z tworzywa sztucznego są łatwe w utrzymaniu czystości. Okna, które zostały wyprodukowane z PCV można bardzo szybko myć. Czynność ta zajmuje dosłownie kilka minut, co przy oknach drewnianych jest niewykonalne. Warto zaznaczyć, że PCV nie trzeba konserwować, ani impregnować, przez co okna wykonane z tworzywa sztucznego są naprawdę wygodnym rozwiązaniem. 

Okna PCV – najlepszy wybór do domu jednorodzinnego

Okna wytworzone z tworzywa sztucznego są bez wątpienia najlepszym wyborem. Produkty charakteryzuje stonowana estetyka i nowoczesny wygląd. Technologia produkcji okien PCV pozwala na wytworzenie ich w wielu kształtach i rozmiarach – wówczas możliwe jest dopasowanie produktu do każdego otworu okiennego. Dodatkowym atutem jest bardzo szeroka oferta folii dekoracyjnych oraz system nakładek aluminiowych, które umożliwiają klientowi dobór kolorystyki do własnych upodobań. Okna PCV można bardzo łatwo wyposażyć w rozwiązania antywłamaniowe, które zwiększają poczucie bezpieczeństwa. 

Gdzie można kupić okna PCV?

Decydując się na zakup okien wykonanych z PCV, warto wybrać firmę, która posiada szeroką ofertę produktów. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „okna pcv Wrocław” pojawi się wiele propozycji firm, które oferują produkty wykonane z materiału sztucznego. Jedną z nich jest Pointa, która oferuje szeroki wybór okien wykonanych z PCV. Ponadto firma zaopatrza również w bramy, drzwi i żaluzje. Pointa wiedzie prym w branży stolarki otworowej, gdyż posiada wieloletnie doświadczenie w tym sektorze. Warto zdecydować się na najlepszą firmę, która oferuje produkty najwyższej jakości.