Panele 3D – nowoczesne dekoracje ścienne

Współczesne dekoracje ścienne pozwalają osiągnąć intrygujące efekty aranżacyjne. W tej grupie produktów wyróżniają się panele ścienne 3D. Trójwymiarowość w nazwie jest w pełni uzasadniona, ponieważ ich powierzchnia pokryta jest wypukłymi wzorami, które można dobierać wedle uznania. Ponadto nowoczesne panele 3D są wyjątkowo łatwe w montażu, a na tym nie kończą się ich zalety. Warto więc bliżej przyjrzeć się tym produktom – czeka wśród nich mnóstwo inspiracji dla domu.

Panele ścienne 3D: jakie mają zalety?

W przeciwieństwie do płytek ceramicznych czy boazerii panele 3D są bardzo łatwe w montażu. Szczególnie modele, które mają profilowane brzegi, szybko można ułożyć obok siebie. Ponadto panele ścienne 3D wyróżniają się dużą odpornością. Są wodoodporne i ognioodporne, sprawnie da się je też wyczyścić bez obaw o uszkodzenie. Do tego dochodzi nietuzinkowy efekt dekoracyjny. Panele na ścianę 3D pozwalają też sprytnie zamaskować nierówności ściany. Sprawdzają się zarówno w kuchni, jak i w salonie czy sypialni.

SONY DSC

Panele na ścianę 3D gipsowe, poliuretanowe, drewniane i z MDF

Panele 3D wykonywane są z różnorodnych materiałów, a każdy z nich ma inne właściwości oraz zapewnia ciekawy efekt przestrzenny. Gipsowe panele 3D powstają z mieszanki gipsu i minerałów. Są lekkie, łatwe w montażu i można je układać także w wilgotnych pomieszczeniach. Modele z serii Loft Design System urzekają nowoczesnymi wzorami, takimi jak modne kropki czy pionowe paski, które optycznie podwyższają pomieszczenie.

Poliuretanowe panele ścienne 3D mają zaś najlepsze właściwości wyciszające oraz termoizolacyjne. Są na tyle wszechstronne, że można je też układać na suficie. Modele VIA Panels Pad efektownie imitują powierzchnię skórzanych, pikowanych mebli. Można je np. ułożyć na ścianie za łóżkiem, tak by ciekawie komponowały się ze skórzanym zagłówkiem. Dostępne są też inne wzory, takie jak okręgi, kubiki czy harmonijne fale.

Warto także zwrócić uwagę na drewniane panele 3D. Pasują one zwłaszcza do wnętrz nowoczesnych ze skandynawską duszą, w których drewno pojawia się w wielu wcieleniach. Panele składają się z elementów drewnianych sklejanych w formie mozaiki. W zależności od odcienia materiału można je też wykorzystać w aranżacji prowansalskiej, a także minimalistycznej, by dodać jej przytulności. W dostępnych modelach pojawiają się takie typy drewna, jak dąb, czereśnia, sosna czy buk.

Nowoczesne panele na ścianę 3D powstają także z płyty MDF. Atutem tego materiału są wyjątkowo bogate typy wykończenia. Ponadto doskonale wycisza pomieszczenie i chroni przed stratą ciepła. Ciekawie rzeźbione powierzchnie układają się w takie wzory, jak np. fale, paski czy harmonijnie rozłożone figury geometryczne.

Curled

Gotowe dekoracje ścienne albo do samodzielnego pomalowania

Bogactwo wzorów to niejedyny atut paneli ściennych 3D. Modele gipsowe czy z płyty MDF można też malować na ulubiony kolor, i to wielokrotnie. W tym celu wykorzystuje się dowolną farbę do ścian, np. lateksową, winylową czy akrylową. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Równie dobrze można skorzystać z paneli 3D od razu przeznaczonych do montażu, których nie trzeba malować.

Chcecie wiedzieć więcej? Sprawdźcie najczęściej zadawane pytania o panelach 3D.