Przegląd technologii używanych w garażach blaszanych

Garaże blaszane to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Nic w tym dziwnego – to bardzo praktyczne konstrukcje, szybkie w implementacji i tanie. Co więcej technologie wykorzystywane w takich projektach cały czas się rozwijają i ewentualne wady mogą zostać w łatwy sposób wyeliminowane przed wykorzystanie odpowiednich materiałów.

Rozwój technologii budowlanych

Przemysł budowlany obejmuje szeroką gamę konstrukcji odpowiednich dla wszystkich. Budownictwo komercyjne, krajowe, przemysłowe, ciężkie czy cywilne to dziedziny, które cały czas stawiają wyzwania branży budowlanej i skłaniają ją do rozwoju. W każdej z nich potrzebujemy innych zabiegów technologicznych.

W przypadku budownictwa domowego preferowane są proste w instalacji i produkcji materiały, które zapewnią maksimum rezultatów. Zazwyczaj technologie i materiały są przetestowane już w projektach komercyjnych czy wojskowych oraz niejednokrotnie udoskonalone. Dzięki temu możemy wybrać to, co będzie dla nas najlepsze.

Technologie wykorzystywane przy izolacji garaży blaszanych

Jednym z największych postępów w technologiach używanych w garażach blaszanych jest rozwój izolacji. Spełnia ona dwa niezwykle istotne cele. Przede wszystkim stabilizuje temperaturę wewnątrz konstrukcji, a po drugie zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Co więcej niektóre materiały izolacyjne mogą również wyciszyć całą budowlę. Oznacza to, że odpowiednia technologia może wyeliminować wszystkie najczęściej wymieniane wady garaży blaszanych: zbyt małą izolację termiczną, hałas i wilgoć. Jest bardzo wiele rodzajów izolacji, które możemy wykorzystać: włókna mineralne, pianki natryskowe, włókno szklane, folie izolacyjne, piankowe deski, panele izolacyjne czy klasyczny styropian. Warto przeanalizować kilka najnowszych i najciekawszych technologii. Świetną opcją są pianki poliuretanowe, które są izolacją natryskową. Ich instalacja jest bardzo szybka, ponieważ natryskuje się je w każde, nawet najmniej dostępne miejsce. Tworzą one prawie hermetyczną powłokę, dzięki czemu świetnie zabezpieczają cały budynek. Mają też świetny wskaźnik izolacji termicznej. Są ognioodporne i gwarantują świetną hydroizolację.

Ciekawą opcją jest folia odblaskowa, która jest wodoodporna, a dzięki swojemu wykończeniu  może nam nawet pomóc oświetlić wnętrze garażu. Jest też bardzo łatwa w instalacji. Bardzo skuteczne w tłumieniu dźwięków są piankowe „deski” wykonane poliuretanu, polistyrenu lub włókna szklanego. Występują one w wariantach o różnej wydajności, więc sprawdzą się w każdym klimacie.

Rodzaje blachy używane w garażach blaszanych

Wiele osób kojarzy garaże z kwadratowymi metalowymi puszkami. Jednak współcześnie wykorzystywane w nich technologie sprawiają, że możemy zapomnieć o takim wyobrażeniu. Standardowe garaże są wykonywane z blachy ocynkowanej, ale równie popularną opcją są te akrylowe. Możemy pomalować je na dowolny kolor, wykupić nity w wybranej barwie, a w przypadku opcji akrylowej mamy do wyboru aż 16 kolorów blach. Możemy też zdecydować się na garaż wykonany z blachy drewnopodobnej.

Prócz tego mamy możliwość dopasowania naprawdę wielu elementów. Od tego czy zależy nam na tym, by dach był jedno czy dwuspadowy, poprzez zamki ryglujące i wkładki patentowe, aż do rodzaju blachy i konstrukcji. Warto też wiedzieć, że prócz ocieplenia od wewnątrz możemy również otynkować ściany od zewnątrz co sprawi, że będzie on wyglądał jak budynek murowany. Technologia wykorzystywana w garażach blaszanych cały czas się rozwija i warto się jej przyjrzeć. Przede wszystkim dlatego, że współczesne rozwiązania eliminują praktycznie wszystkie wady takich budynków wymieniane przez sceptyków. Są to też coraz tańsze i bardziej dostępne techniki.


Nowoczesne konstrukcje stalowe i garaże blaszane dostępne są w firmie CGT Burnus <<<