Regulacja okien z profesjonalną firmą

Wymiana lub zakup okien do nowego domu to inwestycja, która posłuży wiele lat. Okna PCV występują w wielu rodzajach, dostępne są przeróżne modele. Wszystkie są trwałe i bardzo szczelne, chronią mieszkanie czy dom przed utratą ciepła. Zmniejszają rachunki za ogrzewanie.

Jeżeli chcemy by nasze okna doskonale sprawdzały się przez lata, musimy o nie dbać. Nie wymagają częstej konserwacji, lecz co jakiś czas warto dokonać przeglądu. Należy sprawdzić czy są szczelne, skontrolować stan uszczelek. Jeżeli skrzydło niedokładnie się domyka konieczna jest regulacja, którą można przeprowadzić samodzielnie. Nie jest to trudne zadanie.

Regulacja okien to ważna sprawa

Okna nie należą do najtańszych elementów domu, więc warto o nie dbać, by były w jak najlepszym stanie. Okresowe przeglądy są potrzebne, pomogą wykryć częste opadanie skrzydła w nowych oknach. Powoduje to trudności w domykaniu, na szczęście jest to proste w regulacji. Samodzielne ustawienie wysokości skrzydeł okiennych odbywa się w kilku krokach:

  • Należy uchylić okno i zdjąć osłonkę dolnego zawiasu.
  • Podnosimy skrzydło poprzez dokręcacie śruby regulacyjnej. Dzięki temu zniknie problem domykania się skrzydła okiennego. Regulacje wykonujemy za pomocą milimetrowego klucza imbusowego.
  • Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy okno uchyla się bez problemów. Jeżeli tak to można ustawić kolejne kierunki.
  • Następna czynność to regulacja górnego zawiasu. Zabierając się za to zmieniamy położenie skrzydła po przekątnej.
  • Po skończeniu regulacji obu zawiasów kontrolujemy uchylanie i domykanie okna. Wszystko powinno odbywać się płynie.
  • Jeśli wszystko przebiegło bez zarzutów pozostaje tylko nasmarowanie ruchomych elementów okna.

Należy też sprawdzić docisk skrzydła do ramy, który wpływa na szczelność okna. Warto to zrobić przed sezonem zimowym by pomieszczenia nie traciły ciepła. W razie wykrycia nieszczelności przekręcamy rolki mimośrodowe bliżej uszczelki, co zwiększy szczelność. W sezonie letnim działamy odwrotnie, aby zwiększyć przepływ powietrza.okna Prestiż

Aby nie spowodować gorszej awarii wiele osób prosi o pomoc profesjonalny zespół, zajmujący się konserwacją okien i ich instalacją – tak jak firmy z Wałbrzycha, zapewniające doskonałą jakość na długi czas.

Wymiana uszczelek i konserwacja

Regulacja skrzydeł okiennych nic nie da, jeżeli uszczelki przetarły się lub odkształciły. Prowadzi to do utraty szczelności, dlatego też uszczelki należy wymieniać, jeżeli straciły swoje właściwości. Jest wiele rodzajów uszczelek, różnią się wymiarami w zależności od rodzaju okien. Jeżeli posiadamy umowę sprzedaży, rozmiary powinny być w niej podane. Jeżeli nie możemy zdemontować zużyte uszczelki i dokładnie zmierzyć. W sklepie z asortymentem okiennym z pewnością znajdziemy to, czego szukamy.

Wymiana uszczelek nie jest skomplikowana, należy jednak pamiętać by dokładnie oczyścić miejsca gdzie znajdowały się zużyte uszczelki. Montaż nowych polega na ściągnięciu z nich folii ochronnej i umieszczeniu w rowkach montażowych. Dbanie o okna znacznie wydłuży czas ich działania. Proste czynności jak wymiana uszczelek czy regulacja skrzydła pomogą w ich idealnym działaniu przez lata.


Szukasz nowoczesnych okien wykonanych z drewna i aluminium? Tutaj znajdziesz właśnie takie jakich szukasz!