Skuteczna ochrona domu w 3 krokach

Bezpieczeństwo w domu to podstawa. Powinien być on miejscem, w którym można odpocząć, poczuć się swobodnie i komfortowo. Dlatego niezwykle istotne jest nie tylko jego komfortowe umeblowanie, ale również zadbanie o odpowiednie zabezpieczenia przed potencjalnymi włamywaczami. W tej kwestii lepiej dmuchać na zimne dlatego też, zamiast czekać, aż jakaś przykra sytuacja się wydarzy, najlepiej zainwestować w odpowiednie urządzenia jak najszybciej. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych i zabezpieczyć swoje mienie?

Po pierwsze: zachowaj ostrożność i rozwagę

Liczba włamań w Polsce jest z roku na rok coraz większa. Policja podaje martwiące statystyki i apeluje do obywateli naszego kraju, aby byli oni możliwie jak najbardziej uważni i ostrożni. Oczywiście nie chodzi tutaj o popadanie w paranoję i przesadę, jednak rozwaga jest jak najbardziej wskazana. Warto pamiętać o zamykaniu drzwi na klucz oraz domykaniu okien, szczególnie tych znajdujących się na parterze, gdy wychodzimy z domu.

Podczas nieobecności oraz w nocy, dobrze jest używać rolety zewnętrzne, które nie tylko zapewniają prywatność, ale także zagwarantują dodatkową ochronę antywłamaniową. Nigdy nie zostawiaj kluczy do domu w oczywistym miejscu – pod wycieraczką czy pod doniczką z kwiatami na ganku. Pilnuj również, żeby Twoja furtka i brama oraz garaż zawsze były zamknięte, aby nieproszeni goście nie mogli się tamtędy dostać na Twoją posesję.

Po drugie: zainwestuj w nowoczesny system alarmowy

Rozsądek niestety nie zawsze wystarcza. W dzisiejszych czasach warto sięgnąć dodatkowo po wsparcie w postaci nowoczesnych urządzeń.

Polecamy Beta Security ISO jako firmę specjalizującą się w monitoringu wizyjnym oraz systemach alarmowych.

System alarmowy powinien być dopasowany do Twojego domu oraz do Twoich indywidualnych potrzeb. Warto zabezpieczyć nie tylko drzwi wejściowe, ale również okna na parterze i pierwszym piętrze, a przede wszystkim wyjścia balkonowe i tarasowe. Jednostka centralna powinna być zamontowana w intuicyjnym miejscu, a działanie alarmu należy zabezpieczyć odpowiednim kodem, który zagwarantuje możliwość jego wyłączenia tylko upoważnionym do tego osobom.

Ponadto warto również dobrać dodatkowe urządzenia i rozbudować nieco klasyczny system alarmowy do użytku domowego. Przydatne mogą się okazać czujniki ruchu, które przekażą sygnał o obecności kogoś w domu do jednostki centralnej systemu alarmowego, a ta z kolei wyśle wiadomość SMS, jeśli będzie podłączona do odpowiedniej sieci. Bardzo dobrym rozwiązaniem są także kamery, które nie tylko zaalarmują Cię, że ktoś pojawił się w domu, ale również zapiszą cenny materiał dowodowy.

Po trzecie: zaufaj specjalistom z doświadczeniem

Jeśli chcesz, aby Twój dom był naprawdę bezpieczny, to koniecznie zainwestuj w wysokiej jakości urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb i w myśl kierowania się rozwagą – koniecznie zdecyduj się na wsparcie profesjonalnej firmy. Wybierz przedsiębiorstwo, które zajmuje się dystrybucją oraz montażem wysokiej jakości urządzeń alarmowych, oraz monitorujących, aby mieć pewność, że wszystkie elementy zostały odpowiednio zamontowane oraz dobrze ze sobą połączone. Sprawi to, że wszystko w razie potrzeby zadziała i pozwoli Ci na wezwanie odpowiednich służb w możliwie jak najkrótszym czasie.

Ponadto nowoczesne kamery, nawet jeśli nie powstrzymają i nie odstraszą włamywaczy, to zapiszą obraz na specjalnym dysku zewnętrznym. Dzięki temu nawet jeśli włamywacze zniszczą monitoring, to nagrania będą bezpieczne. Sprawi to, że będą mogły zostać potraktowane jako rzetelne materiały dowodowe, które przyczynią się do szybszego znalezienia sprawców.