Szklane rozwiązania w Twoim domu – drzwi, balustrady i panele kuchenne

Budujesz dom, kupujesz albo remontujesz mieszkanie i marzą Ci się szklane elementy wyposażenia, które dodadzą pomieszczeniom klasy i stylu? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś, ponieważ szkło w domu to nie tylko przejaw nowoczesności. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się szklane drzwi i dlaczego szklane panele kuchenne oraz balustrada to dobre rozwiązanie nawet w domu, gdzie są dzieci?

Szklane panele kuchenne zamiast tradycyjnych płytek w Twojej kuchni 

Nie jesteś miłośniczką kafelków jako wykończenia kuchni i na powierzchniach ponad szafkami chciałabyś zainwestować w coś bardziej eleganckiego, innowacyjnego, zgodnego z Twoim gustem? Mamy na to sposób – szklane panele kuchenne, które w Polsce nie są jeszcze zbyt popularne, a pięknie się prezentują w połączeniu z nowoczesnymi systemami szafek utrzymanych na przykład w kolorystyce bieli lub czerni. Szklane panele w kuchni sprawią, że w pomieszczeniu będzie się odbijało światło, a co za tym idzie, będzie jaśniej – rzadziej skorzystasz ze sztucznego światła. Panele szklane są pozbawione fug stosowanych przy płytkach, w których zbiera się brud i kurz i które trudno wyczyścić – często stosuje się w tym celu patyczki do uszu, co jest procesem dość żmudnym. Co więcej, panele szklane nie muszą być przezroczyste, jeśli marzysz o szkle w kolorze niebieskim, czerwonym, żółtym czy zielonym, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Korzyści? Po latach kuchnia utrzymywana w czystości i porządku będzie lśnić tak samo, jak po remoncie.

Szklane drzwi – odporne i dopasowane do każdego wnętrza

Jest tylu zwolenników, co przeciwników szklanych drzwi w domu. Jedni twierdzą, że to rozwiązanie praktyczne ze względu na dużą przepuszczalność światła słonecznego, dla innych szkło to problem, gdyż widać na nim odciski dziecięcych dłoni. Niemniej jednak nie da się zaprzeczyć, że szklane drzwi, wykonane zazwyczaj ze szkła hartowanego, są bardzo odporne i w zasadzie nie da się ich w żaden sposób rozbić. O ile faktycznie widoczne odciski rąk mogą stanowić problem, o tyle mając dzieci, możemy być pewni, że nic im się nie stanie – szkło hartowane, nawet jeśli się rozbije, to kruszy się jak kryształ – nie ma tym samym żadnych ostrych elementów, które mogłyby kogokolwiek skaleczyć. To wszystko dzięki procesowi prażenia stosowanemu pry produkcji polegającemu na podgrzewaniu szkła do wysokiej temperatury, przez co zapewnia się mu wysoką odporność na uderzenia. Dodatkowo drzwi szklane pasują do wielu wnętrz i framug, zarówno tych bardziej współczesnych, jak i tradycyjnych, a sprawdzą się na przykład w pomieszczeniach z oknami dachowymi, gdzie z zasady dociera mniej światła słonecznego z zewnątrz ze względu na niewielką powierzchnię takich okien w porównaniu do ich tradycyjnych odpowiedników.

Szkło wewnątrz i na zewnątrz domu, czyli szklana balustrada

Jeśli jesteś przeciwny szklanym drzwiom w Twoim domu czy mieszkaniu, może postawisz na szklaną balustradę okalającą schody wewnętrzne, zewnętrzne albo balkon lub taras? Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz doświetloną klatkę schodową, zjawiskowy widok na miasto z Twojego balkonu na 10. piętrze albo na salon z położonej na piętrze antresoli. Nie musisz się obawiać, bowiem nikt nie zrobi sobie krzywdy, a sam zyskasz optycznie większą przestrzeń. Wnętrza zyskają niepowtarzalny klimat, który trudno uzyskać bez szklanych rozwiązań. Przy pomocy szklanej balustrady możesz także zrobić ogród zimowy, w którym spędzisz jesienno-zimowe wieczory czy całoroczną werandę na spotkania ze znajomymi i rodziną. By nadać przytulności wystarczy dodać efektowną roślinność i… gotowe