Taśmy LED ciekawym pomysłem na oświetlenie pokoju

Taśmy LED montowane są coraz częściej w ramach światła dekoracyjnego i akcentowego w biurach i sklepach, podkreślając wystrój wnętrza czy też przyciągając zainteresowanie do konkretnych produktów. Taśmy LED są też doskonałym sposobem na oświetlenie schodów i półek, przez co stosuje się je często w budynkach biurowych czy na salach kinowych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak w zastosowaniach domowych, gdzie można wykorzystać je na naprawdę wiele kreatywnych sposobów. W jaki sposób urozmaicić wystrój każdego pokoju za pomocą taśmy LED?

Zalety taśm LED-owych

Taśmy LED to elementy niezwykle łatwe w montażu, nie wymagające właściwie żadnej dodatkowej formy oprawy czy punktu zaczepienia. Z powodzeniem przykleją się pod szafkami, półkami czy na ścianie, choć oczywiście można obudować je także w specjalnych profilach LED które stworzą efekt rozproszenia światła i delikatnie złagodzą jego widoczność. Taśmy LED można wyginać w dowolne kształty, umieszczać właściwie w każdej przestrzeni i przede wszystkim dopasowywać do potrzeb pod kątem koloru światła, dlatego też sposoby wykorzystania ich w mieszkaniu są właściwie nieskończone.

Ciekawe pomysły na oświetlenie pokoju za pomocą taśm LED

Najbardziej podstawowym zastosowaniem dla taśm LED w przestrzeni domowej jest montowanie ich w kuchni i łazience w ramach oświetlenia akcentowego, tworząc dyskretne i nowoczesne oświetlenie przestrzeni roboczej czy też podkreślając minimalistyczny i modernistyczny charakter wnętrza.

Taśmy można w takim wypadku umieścić w podstawie podwieszanych szafek nad blatem roboczym lub w suficie ponad wyspą, co w nowoczesnym wnętrzarstwie zdaje się zyskiwać coraz większą popularność. Ciekawym pomysłem jest też montowanie taśm pod szafkami stojącymi, tuż przy podłodze. Choć nie stanowią wówczas mocnego źródła światła do pracy, zdecydowanie ułatwiają poruszanie się po kuchni w nocy i świetnie odbijają światło od płytek na podłodze, tworząc ogólnie interesujący i stylowy efekt wizualny.

Taśmy są też doskonałym sposobem na doświetlenie łazienki – montowane wzdłuż lustra nad umywalką czy też w szafce z kosmetykami zdecydowanie podniosą komfort korzystania z przestrzeni, a jednocześnie podkreślą unikalny design pomieszczenia.

Taśma LED

Taśmy LED można w równie ciekawy sposób wykorzystać w salonie, montując je jako podświetlenie szklanych witryn i barków, stolika kawowego, czy eleganckie oświetlenie regału z książkami. Ciekawym zastosowaniem LED-ów w przestrzeni dziennej będzie oddzielenie za ich pomocą konkretnych stref pomieszczenia, co sprawdza się szczególnie dobrze w salonach budowanych na otwartym planie. Taśmy LED mogą tu oświetlać wyspę oddzielającą salon od kuchni, oświetlać wyjście na taras czy podświetlać schodki prowadzące z salonu do pozostałych części mieszkania.

W podobny sposób taśmy LED wykorzystywane są w nowoczesnych sypialniach, gdzie doskonale sprawdzą się jako delikatne źródło światła przy łóżku. Taśmę można zamontować zarówno pod ramami łóżka, eliminując efekt oślepienia gdy wstajemy z łóżka, ale też za zagłówkiem, tworząc ciekawy efekt akcentowy.

Taśmy mogą posłużyć też oczywiście do oświetlenia toaletki i garderoby w sypialni. Osoby, które chcą eksperymentować z oświetleniem w sypialni mogą zdecydować się na taśmy z kolorowymi diodami, zyskując w ten sposób możliwość zbudowania w sypialni naprawdę ciekawego nastroju. W przypadku sypialni dziecięcych dobrym pomysłem będzie rozmieszczenie taśm LED na suficie i zaprogramowanie ich tak, by dawały efekt gwieździstego nieba.

Taśmy LED, które oferuje firma Lumentec można wykorzystać właściwie w każdym pomieszczeniu domu, podkreślając nimi nowoczesny wystrój wnętrza ale też znacząco zwiększając komfort korzystania z pomieszczeń bez konieczności zapalania światła centralnego. Bezpieczne schody i korytarze, ciekawe podświetlenie szafek i blatów kuchennych, praktyczne rozwiązanie do łazienki i toalety – uniwersalne, samoprzylepne taśmy LED sprawdzą się właściwie wszędzie.