Wybierz płytki na taras

Ładny taras to chluba i ozdoba domu. Możemy przyjmować tu gości albo po prostu wypoczywać tak, jak lubimy. Urządzanie tarasu nie należy jednak do rzeczy najprostszych. Ze względu na to, że taras poddawany jest większym obciążeniom niż w przypadku wnętrz, powinno się dobrze przemyśleć, z jakich materiałów będziemy korzystać podczas jego budowy. Jeśli dopiero projektujemy nasz dom, to sprawa jest trochę ułatwiona. Razem z architektem ustalimy odpowiednie rozwiązanie pasujące do bryły oraz kolorystyki budynku. W przeciwnym razie nasz taras może wyglądać jak „z innej bajki”, co niekorzystnie wpłynie na odbiór całej nieruchomości.

Jakie płytki tarasowe wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i nie może taka być, ponieważ zależy to przede wszystkim od tarasu. Możemy jednak wyróżnić kilka elementów, jakie posiadać powinny nasze nowe płytki – bez względu na strukturę czy rozmiar tarasu. Są to między innymi:

  • struktura materiału – im bardziej zwarty, tym lepiej. Warto przy tym zwrócić uwagę na odporność na niskie temperatury. W naszej szerokości geograficznej jest to konieczność. W przeciwnym razie po kilku latach niewiele z naszych płytek pozostanie w jednym kawałku.
  • faktura – ma ona wpływ zarówno na funkcjonalność, jak i wygląd. Przykładowo płytki tarasowe Impressio posiadają bardzo atrakcyjne faktury inspirowane dziełami natury z całego świata.
  • wielkość płytki – zależnie od gustu można stosować mniejsze lub większe płyty. Ostatnio zauważa się trend do stosowania płytek o większej powierzchni, które prezentują się bardziej elegancko.
  • cena – czynnik oczywisty, jednak warto o nim wspomnieć. Nie spodziewajmy się najlepszej jakości kamienia naturalnego po niskich cenach. Za dobry surowiec trzeba odpowiednio zapłacić, jednak efekt jest tego warty.

Ładne płytki tarasowe potrafią dodać charakteru całej nieruchomości.

To najważniejsze czynniki jakie powinniśmy rozważyć podejmując decyzję o płytkach tarasowych. Reszta czynników też jest ważna, jednak zależy głównie od naszego gustu czy stylu, w jakim utrzymany jest budynek. Pamiętajmy także, że tylko wysokiej jakości produkty o dobrych parametrach pozwolą cieszyć się nam tarasem przez długie lata bez żadnych przeszkód. W końcu nie ma nic gorszego niż pękające płytki tarasowe kiedy udajemy się na inaugurację sezonu letniego na nasz własny taras…