Zabezpieczenie budynku firmowego

Budynek firmowy to miejsce pracy dziesiątek czy nawet setek ludzi, w którym znajdują się również cenne urządzenia i ważne dane. Dlatego tak istotne jest odpowiednie zabezpieczanie takich miejsc.

Wybór urządzeń służących do zabezpieczania budynków biurowych jest duży, dlatego warto zorientować się w ofercie, aby wybrać taki sprzęt, który sprawdzi się najlepiej w danym miejscu, bo przecież nie każda przestrzeń jest taka sama. Zapraszamy do lektury.

Podział zabezpieczeń

Szukając odpowiedniego sprzętu do zabezpieczenia danego miejsca, należy pamiętać o tym, aby odpowiednio ten sprzęt dobrać. Systemy alarmowe czy standardowe zabezpieczenia są dopasowane do różnych potrzeb, a poszczególne przestrzenie różnią się między sobą. Na przykład, inne zabezpieczenie zastosujesz w samochodzie, a inne w piwnicy czy w biurze. Jeśli chodzi o zabezpieczanie budynku firmowego, mogą przydać się zarówno czytniki kart, jak i zamki szyfrowe oraz wiele innych.

Jak wybrać zabezpieczenie?

KONTROLA DOSTĘPU DRZWI

Chcąc maksymalnie ochronić budynek firmowy, trzeba najpierw zastanowić się, które miejsca wymagają szczególnej uwagi oraz w jaki sposób rozmieścić zabezpieczenia tak, by potencjalne włamanie bardzo szybko zostało wykryte. Jeśli budynek stoi na terenie otoczonym ogrodzeniem i bramą, na pewno przyda się porządny zamek w bramie, który trudno jest wyłamać i który zamyka drzwi szczelnie oraz otwiera się tylko wówczas, kiedy zostanie podany odpowiedni szyfr.

Oprócz tego warto przy wejściu na posesję umiejscowić kamerę, która może skutecznie odstraszyć drobnych złodziei. Poza taką kamerą warto zamontować również atrapy kamer, które dodatkowo odstraszają potencjalnych przestępców. Oprócz tego przy wejściu na posesję przyda się również urządzenie alarmowe, czyli, na przykład czujnik, który reaguje od razu w przypadku obecności niepożądanej osoby, dzięki czemu akcja służb porządkowych może rozpocząć się jak najwcześniej.

Ochrona budynku

Kiedy już dobierzesz urządzenia montowane przy wejściu na teren, trzeba pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach całego budynku. Im dane miejsce jest bardziej zaludnione, tym lepsze zabezpieczenia się przydadzą, ponieważ w ruchliwych budynkach złodziejom jest łatwiej wtopić się w tłum. Na pewno przydadzą się czytniki kart, które są bardzo łatwe w obsłudze i które pozwalają na swobodne wejście tylko osobom, które taką kartę posiadają. Dla pozostałych interesantów warto założyć specjalny dzwonek, aby można było dokładnie wiedzieć, kiedy do środka wchodzi ktoś obcy.

zamek elektrycznyOprócz tego standardem są kamery przy każdym wejściu oraz w kilku innych strategicznych miejscach. Bardzo przydatne są również zamki elektryczne i elektromagnetyczne, a więc technologicznie zaawansowane zamki pozwalające na naprawdę szczelne i mocne zamknięcie danego pomieszczenia. Jeśli chodzi o elementy otwierające tak zabezpieczone drzwi, są one bardzo różne. Należą do nich na pewno wspomniane karty, które są zakodowane w taki sposób, że można nimi otwierać wybrane przejścia.

Jest to szybki sposób na otwarcie drzwi, który jednocześnie pozwala kontrolować to, gdzie poszczególne osoby się poruszają. Podobnie działają breloczki zbliżeniowe, które są niewielkie, dlatego bez problemu można taki brelok dołączyć do kluczy i szybko otwierać nim zaszyfrowane drzwi. Można wykorzystać także kluczyk elektryczny, a oprócz noszonych przy sobie przedmiotów otwierających przejścia, znajdziesz na rynku również przyciski wyjścia montowane w środku pomieszczeń przy drzwiach i wówczas każdy, kto wychodzi z danego pokoju, może sobie otworzyć zablokowane drzwi. Są to rozwiązania sprawdzające się już od dłuższego czasu i bardzo wygodne podczas codziennego użytku, dzięki czemu środki ochronne nie zaburzają rytmu pracy.