Zalety i wady mebli kuchennych na wymiar

W przypadku mebli kuchennych, możemy wybrać takie, które będą dopasowane bezpośrednio do naszej kuchni, czyli meble na wymiar lub gotowe zestawy mebli. Pierwsze rozwiązanie ma dużo zalet, ale jak zwykle, jest również druga strona medalu, czyli pojawiają się wady.

Jakie zalety i wady mają meble kuchenne na wymiar?

Odpowiednie do małych kuchni

Meble na wymiar to idealne rozwiązanie do małych wnętrz. Pozwoli nam to zagospodarować każdy najmniejszy kąt, dzięki czemu zyskamy więcej przestrzeni do przechowywania. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w blokach, gdzie kuchnie rzeczywiście nie są duże, a na małej przestrzeni trzeba zmieścić dużo szafek do przechowywania, sprzęt AGD i jeszcze najlepiej miejsce do spożywania posiłków.

Odpowiednie dla niewymiarowych miejsc

Oprócz tego, że meble kuchenne na wymiar są idealne do małych wnętrz, sprawdzą się również w bardzo niewymiarowych pomieszczeniach, w których trudno byłoby zagospodarować całą dostępną przestrzeń. Przez wykorzystanie tego rodzaju mebli, możliwe jest stworzenie funkcjonalnej kuchni na poddaszu, kuchni o dziwnym kształcie, czy też z wnękami.

Lepsza jakość

W przypadku mebli na wymiar powstają one zazwyczaj ręcznie. Nie jest to więc produkcja masowa. Wykonawcom zależy na marce i dobrym produkcie, z tego względu każde zamówienie jest dopracowane. Nie ma więc tutaj mowy o słabym wykonaniu, czy jakiś niedoróbkach.

Wpływ na wygląd mebli

Dzięki wyborze mebli na wymiar mamy również wpływ na to, jak będą one wyglądały. Mamy możliwość wyboru koloru frontów szafek oraz blatów i uchwytów. Możemy również wybrać, z jakich materiałów powstaną te meble oraz jakie ozdobniki na przykład szybki zostaną u nas zastosowane.

meble na wymiar

Zdjęcie zostało zapożyczone ze strony meble-mdpf.pl

Wady mebli na wymiar

Pomimo wielu zalet, meble na wymiar posiadają również kilka wad.

Konieczne pomiary

Oczywiście wymagają przeprowadzenia koniecznych pomiarów, przez firmę, która ma stworzyć nasze meble. Zazwyczaj wykonuje to firma, która ma doświadczenie w tej kwestii, aby nie nastąpiły pomyłki, które mogą być trudne do poprawy przy już gotowych meblach.

Czas oczekiwania

Meble nie są również dostępne od zaraz. Trzeba na nie poczekać. Może to być nawet dłuższy okres czasu, co nie wszystkim klientom odpowiada.

Wyższa cena

Wiele osób wskazuje, że takie meble są również droższe. Tak, ale trzeba wybrać, czy zależy nam na jakości i idealnemu dopasowaniu, czy tez wolimy wydać odrobinę mniej pieniędzy na gotowy zestaw mebli.