Żarówki LED – alternatywa na obniżenie kosztów

Zalet żarówek LED jest całkiem sporo. Pozwalają one jednak przybliżyć charakterystykę tego typu oświetlenia, ale też wyjaśnić na czym polega oszczędność ukryta w ich użyciu.

Coraz częściej wybierane żarówki LED

Utrzymanie domu czy mieszkania, to niemałe koszty. Nic dziwnego, że wobec wysokich rachunków za prąd, wodę czy gaz – każdy szuka oszczędności. W kwestii zużycia energii elektrycznej dość często wybieranym sposobem obniżenia kosztów zdają się być żarówki LED. Tego typu oświetlenie choć droższe, niż klasyczne w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić pieniądze. Dlaczego?

Zalety żarówek LED

żarówki LED

Oferta sklepu LumenTec pozwala dopasować typ żarówki do naszych potrzeb.

I tak, po pierwsze żarówki LED cechuje bardzo wysoka efektywność. Nie jest żadną tajemnicą, że tego typu oświetlenie jest najbardziej energooszczędnym na rynku. Potrafi pobrać nawet 90 procent mniej energii, niż tradycyjne żarówki. Rachunki za energię elektryczną są dzięki nim o wiele niższe. Po drugie, żarówki LED wykazują o wiele dłuższy czas pracy.

Przeciętnie jest to od 15 tysięcy do 30 tysięcy godzin! W porównaniu do klasycznych żarówek, podany czas jest równy zużyciu co najmniej kilkunastu z nich. Poza tym, wybierając takie rozwiązanie możemy być pewni dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Zwyczajne żarówki przy lekkim wstrząsie czy uderzeniu mogą się zwyczajnie zbić. Tu nie ma takiej możliwości. Żarówki LED są bardzo wytrzymałe, dlatego nawet jeśli zdarzy się ich upadek – możemy być pewni, że nie zostaną uszkodzone.

Co więcej, żarówki LED zamontowane i włączone świecą też z pełną mocą, gasną z kolei natychmiastowo – z chwilą wyłączenia światła. Nie potrzebują kilku sekund czy nawet minut, by rozbłysnąć jasnym światłem. Nie wymagają również czasu, by po ich wyłączeniu zapanowała całkowita ciemność. Ich wybór jest też na tyle szeroki, że zdecydować można się w zasadzie na każdą kolorystykę. Możemy dobrać barwę i jej odcień w zależności od potrzeb i wymagań. W diodach LED nie ma też rtęci. A to oznacza, że są przyjazne dla środowiska. Długi czas ich pracy i ograniczona emisja dwutlenku węgla do atmosfery tylko to potwierdza. Nic więc dziwnego, że zwolennicy ekologicznych rozwiązań są równocześnie ich dużymi fanami.

Żarówki LED – alternatywny sposób na obniżenie kosztów

żarówki LED

I choć niektórzy nadal twierdzą, że oświetlenie LED jest zbyt drogie, to jednak większość osób przekonała się do jego stosowania. Zwrot tej inwestycji, obniżenie rachunków za prąd, a także wysoko rozwinięta technologia żarówek LED przemawiają za ich kupnem. Jednorazowy, nieco wyższy wydatek jest bowiem w dłuższej perspektywie o wiele korzystniejszy finansowo, niż kupowanie co kilka tygodni standardowych żarówek.

Poszukiwanie oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej z całą pewnością należy zacząć więc od zmiany typu oświetlenia. Poza tym, sam sposób obniżenia kosztów idzie w tym przypadku w parze z rozwiniętą technologią i jak wskazują wyżej wymienione cechy żarówek LED – wieloma dodatkowymi zaletami.

Alternatywne oświetlenie w domu – gdzie kupić?

Sklepy oferujące oświetlenia LED, oprawy, profile czy innego rodzaju akcesoria potrzebne do montażu prężnie działają zarówno w sieci, jak i stacjonarnie. Kiedy szkoda nam czasu na jeżdżenie i poszukiwanie rozwiązania idealnego dla nas – wystarczy włączyć komputer, przejrzeć oferty i zamówić wybrany przez nas produkt online.

LumenTec jest firmą specjalizującą się w sprzedaży tego typu oświetlenia, proponuje na przykład cały szereg rozwiązań zarówno dla domu, ogrodu czy przedsiębiorstwa. Na ich stronie internetowej przejrzeć możemy więc dostępne produkty i ich parametry, a także systemy odpowiednie dla konkretnych pomieszczeń.

Co więcej, przy zakupach powyżej 300 złotych LumenTec oferuje nam darmową wysyłkę. A to oznacza, że zamówienie, które złożymy obejmować będzie tylko i wyłącznie ceny produktów przez nas wybranych. Kurier dostarczy je natomiast całkowicie za darmo. Takiego udogodnienia nie zapewnią nam klasyczne zakupy. Wybierając się na tradycyjne poszukiwania oświetlenia, żarówek czy opraw musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami czy poświęconym czasem. Internetowe zakupy są więc zdecydowanie wygodniejszą formą zaopatrywania się w niezbędne dla domu sprzęty.