Zrywanie tapet

Czasy nudnych, jednokolorowych tapet odeszły w zapomnienie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie ich nowymi projektami bądź po prostu farbą. Jak zatem najłatwiej pozbyć się starej tapety, która zalega na naszej ścianie od wielu lat? Najprościej postępować w tym przypadku zgodnie z poniższymi radami.

Przygotuj pokój do całego bałaganu- zrywanie tapety z pewnością spowoduje niemały bałagan. Najlepiej użyć do tego folii do malowania, którą przykryjemy nasze meble oraz okna.tape

Zakup środek ułatwiający usuwanie tapety- w wielu sklepach odnajdziemy specjalne specyfiki dopasowane do rodzaju naszej tapety, które mogą nam pomóc w pracy. Należy je nakładać na pociętą tapetę, aby produkt mógł wniknąć pod spód.

Tapetę zrywaj z zamysłem- całą akcję zdzierania tapety należy rozpocząć od jednego punktu i zmierzać w jednym kierunku. Musimy pamiętać, że tapetę należy zrywać wolno, aby nie uszkodzić tynku.

Ostatnim etatem jest usunięcie drobnych elementów tapety, która mogła jeszcze pozostać na ścianie oraz przemycie jej przy pomocy szczotki. Na samym końcu ścianę należy zagruntować. W ten sposób przygotowaną ścianę możesz pomalować bądź ponownie położyć nową tapetę.

 Jeszcze nie ma żadnych komentarzy!

Zostaw Komentarz

 

— Wymagane *

— Wymagane *